Tirana
moderate rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

Atentati ndaj prokurorit Ndoja, shtyhet senaca gjyqësore për Redjan Rrajën dhe Ariol Halilajn (ARSYEJA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shtyrë seanca gjyqësore për Redjan Rrajën dhe Ariol Halilajn, të dyshuar për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoji.

Bëhet me dije se senaca është shtyrë pasi i akuzuari Redjan Rraja ka zgjehdur një avokat tjetër, ky i fundit ka kërkuar kohë që të njihet me dosjen. Seanca e radhës u la në datën 15 qershor, në orën 10:00.

Kujtojmë që më 1 nëntor 2019, automjeti ku po udhëtonin Arjan Ndoja, shoferi i tij Andi Maloku dhe Aleksandër Laho (alias Landi Muharremi) u qëllua me breshëri kallashnikovi te mbikalimi i Shkozetit.

Ndoja dhe Laho arritën t’i shpëtonin vdekjes, ndërsa shoferi Maloku ndërroi jetë si pasojë e plagëve të rënda në datën 7 nëntor.

Policia gjeti të braktisur në Shkafanë një automjet të braktisur, i cili u përkiste atentatorëve. I arrestuari për ngjarjen është Redjan Rraja, syzet e të cilit u gjetën në makinën e atentatorëve.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img