Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja, dosja kalon për gjykim në Gjykatën e Posaçme, i pandehur nipi i deputetit socialist

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4dc3428b868337386b333d31dc67bd7f

Dosja kundër dy të pandehurve Redjan Rraja dhe Ariol Halilaj, që akuzohen për atentatin ndaj prokurorit Artan Ndoja, ka kaluar për gjykim në Gjykatën e Posaçme.

Atentati ndodhi në 1 nëntor 2019 në autostradën Tiranë-Durrës, ku mbeti i vdekur Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoja. Gjithashtu në atentat u plagosën prokurori Arjan Ndoja dhe Aleksandër Laho, alias Pëllumb Muharremi.

Redjan Rraja është nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja, ndërkohë që së bashku me Ariol Halilajn akuzohen për “vrasje të funksionarit publik të mbetur në tentativë”, “vrasje në rrethana cilësuese”, “vrasje e mbetur në tentativë”, “armëmbajtje pa leje” dhe “grup i strukturuar kriminal”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img