Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Atentati ndaj Hekuran Billës te ‘Komuna e Parisit’, policia ndalon dy të rinj në Shkodër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka ndaluar dy të rinj në Shkodër, të cilët dyshohet se kanë marrë pjesë në atentatin që iu bë 40 vjeçarit Hekuran billa te “Komuna e Parisit” në Tiranë.

Pas verifikimeve nga policia, të rinjtë dyshohet se janë pjesëmarrës në atentat, së bashku me Viktor Markun dhe Sebastiano Mali.

Viktor Marku është vëllai i 22 vjeçarit Prel Marku, i cili u vra në vitin 2006 nga Hekuran Billa, ndërsa dyshohet si atentatori i Billës.

Santiago Mali është nipi i Viktorit, i cili dyshohet se ka ruajtur Hekuran Billën dhe ka informuar atentatorin për vendndodhjen e viktimës.

Nuk dihet ende se cili ka qenë roli i dy të ndaluarve ditën e sotme, ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

LEXO EDHE: FOTO/ Ky është 22-vjeçari i arrestuar për ekzekutimin e Hekuran Billës tek Kristali, është nipi i viktimës që Hekurani vrau në Angli

Më shumë
spot_img
spot_img