Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Atentati ndaj Edison Begajt në Vlorë, gjendet një “Benz” i braktisur në Lushnjë, brenda tij dhe një uniformë policie si e autorit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edison Begaj, 38 vjeç mbeti i plagosur pak ditë më parë në Vlorë si pasojë e një atentati me armë zjarri, shkruan newsbomb.al. Autori ende i paidentifikuar, ishte i veshur me uniformë policie dhe maskë të zezë në fytyrë.

Sot, disa ditë pas ngjarjes, një mjet tip “Mercedes Benz” ngjyrë blu është gjetur i braktisur në Lushnjë. Nga kqyrja paraprake e tij, brenda është gjetur dhe një uniformë policie, e ngjashme me atë që mbante veshur autori natën e atentatit.

Ngjarja e rëndë ndodhi në sy të fëmijëve të 38 vjeçarit, të cilët ndodheshin në makinë, ndërsa jashtë saj atentatori qëlloi disa herë me pistoletë babain e tyre, Edison Begaj. Fatmirësisht, ky i fudnit ka mundur të jetojë pasi plumbat e kapën në këmbë.

Lexo edhe: Del VIDEO: Momenti kur qëllohet Edison Begaj në Vlorë

Makina është lidhur me ngjarjen e Vlorës dhe automjeti tip Mercedes Benz E Class ngjyrë blu, është transportuar për në komisariatin e Vlorës, në kuadër të hetimeve për atë ngjarje. Makina është lidhur me ngjarjen e Vlorës dhe automjeti tip Mercedes Benz E Class ngjyrë blu, është transportuar për në komisariatin e Vlorës, në kuadër të hetimeve për atë ngjarje.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img