Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Atentati ndaj Diego Hanajt në Vlorë, zbulohen dy pistat e kryesore të hetimit: I ati i 36- vjeçarit…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një atentat me armë zjarri ndodhi ndaj Diego Hanajt mbrëmjen e sotme në lagjen “Pavarësia”, në Vlorë. 36 vjeçari Hanaj ka qenë duke ecur në këmbë në momentin që është qëlluar me armë nga persona ende të pa identifikuar, ndërsa një plumb e ka kapur në dorë.

urime për mediet bëjnë me dije se njëra pistë e hetimit ka të bëjë me faktin se i ati i36 vjeçarit ka qenë i përfshirë në një vrasje, disa vite më parë. Ndërsa pista tjetër është lidhja familjare e Hanajt me vëllezërit Ibrahimaj, pasi 36 vjeçari është kunat me Ibrahimajt (Isuf Brahimaj, u ekzekutua me shpërthim eksplozivi në vitin 2014-të).

Ndërkohë policia ka gjetur 4 gëzhoja në vendin e ngjarjes dhe po kreh zonën për të bërë të mundur kapjen e autorit/ve

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img