Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Atentati ndaj Çapjave, prokuroria ndryshon akuzën për vrasësin me pagesë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria ka ndryshuar akuzën për të dyshuarin si vrasës me pagesë Shkëlzen Hasanpapa, i akuzuar për atentatin ndaj Florenc Çapen dhe mikun e tij Bledar Muça.

Akuza e re ndaj tij është “vrasje duke rrezikuar jetën e shumë personave”. Deri tani Hasanpapa akuzohej për “plagosje të lehtë me dashje”, “kanosje” dhe “armëmbajtje pa leje”.

Shkëlzen Hasanpapa u identifikua si autor i dyshuar i kësaj ngjarje pas identifikimit që ju bë AND-së së provave të gjetura me AND e prindërve të tij. Pasi u shpall në kërkim ai u arrestua në Holanda në shkurt të vitit 2017 ndërsa pas ekstradimit nisi gjykimi i tij në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img