Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Atentati ndaj Ardjan Çapjas, autoritetet shqiptare kërkojnë ndihmën e Zvicrës për snajperin e përdorur, merren emrat të trajnuarve të Gardës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet shqiptare kanë kërkuar ndihmë nga autoritetet zvicerane për të zbardhur atentatin e bërë ndaj Ardian Çapjas në 8 Qershor 2020, i cili u qëllua nga Kodra e Krastës.

Me anë të një letërporosie, janë kërkuar të dhëna për snajperin e përdorur, ndëkrohë që Prokuroria ka marrë edhe listën me Forcat Speciale të trajnuar si snajperistë, 74 ushtarakë dhe 16 forca të policisë ushtarake.

Ardjan Çapja ëhstë një emër i njohur i botës së krimit, i arrestuar në 29 mars 2021 së bashku me Florec Çapjan, pasi akuzohen se në bashkëpunim me njëri tjetrin në vitin 2022 kanë vrarë Nezir dhe Gentian Beqirin, babë e bir.

Më shumë


spot_img
spot_img