Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Atentati ndaj Ardian Çapjas, ishin 3 autorë të maskuar, lynë makinën me benzinë dhe u larguan me ‘Volswagen’

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a419a4d633112937f386971123d7651a

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Ardian Çapjas ditën e djeshme pranë shtëpisë së tij.

Bëhet me dije se autorët kanë qenë 3 persona të maskuar, të cilët pasi kanë qëlluar me snajper ndaj Çapjas, janë larguar nga vendi i ngjarjes. Kamerat e sigurisë kanë kapur 3 persona që dalin nga një makinë për të hypur në tjetrën.

Fillimisht njëri prej tyre, në ikje e sipër ka lyer me benzinë makinën që përdorën dhe më pas janë larguar me Volswagen Sharon.

Kujtojmë se policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë në zonë dhe prej tyre janë kapur targat e makinës së autorëve. Targat janë AA821MD, të cilat rezultojnë se janë të vjedhura dhe i përkasin mjetit tip “Citroen C3”

Lexo edhe:https://www.newsbomb.al/ne-lufte-me-vdekjen-kush-eshte-ardian-capja-4-atentatet-e-deshtuara-ndaj-tij-dhe-historia-e-hasmerise-me-familjen-mema-209589

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img