Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Atentati ndaj Ardian Çapajt, detaje të reja për makinën e autorëve, i përkiste një kompanie biznesesh

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zbardhen të tjera detaje nga atentati i ditës së sotme në Elbasan, ndaj Ardian Çapajt pranë banesës së tij.

Tre persona ende të paidentifikuar qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë tip BMË në drejtim të shënjestrës, pra Ardian Çapajt, por fatmirësisht asnjë nga plumbat nuk e prekën.

Më pas autorët dogjën automjetin në lagjen “5 maji” për të humbur gjurmët. Policia disa orë më vonë identifikon makinën e shfrytëzuar nga 3 autorët e dyshuar.

Sipas policisë, mjeti i përkiste një kompanie biznesesh dhe ishte denoncuar i vjedhur nga shoqëria. Po ashtu, mësohet se targat ishin të njëjta me mjetin e fqinjit të fisit Çapja, çka nënkupton sipas policisë së atentati ka qenë i mirëorganizuar prej kohësh.  

 

Më shumë
spot_img
spot_img