Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Atentati me snajper në burgun e Vaqarrit, gjykata jep dënimin për Ergys Kolaverin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 20 vite burg Ergys Kolaverin, për atentatin me snajper ndaj të burgosurit në Vaqarr Gazmir Daci, të cilin e akuzonte për vrasjen e vëllait të tij.

Prokuroria kërkoi 30 vite burg për Kolaverin, pasi në datën 30 korrik të 2016 organizoi një atentat ndaj Gazmir Dacit, i cili ndodhej në burgun e Vaqarrit në pritje të gjykimit për vrasjen e Gazmir Kolaverit dhe plagosjen rëndë të Robert Kolaverit.

Ai qëlloi me snajper nga jashtë burgut teksa vuajtësit e dënimit ndodheshin në ajrim, por plumbi plagosi në këmbë një shtetas nga Kosova. Avokati i Kolaverit, Saimir Visha, u shpreh se klienti i tij nuk ndodhej në vendin e ngjarjes në kohën që u krye atentati.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img