Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Atentati me dy viktima në Panaja, zbardhet porosia e Gledis Nano për oficerët e Vlorës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ka zhvilluar një takim të premten me strukturat në Vlorë. Shkuarja e tij në qytetin bregdetar lidhej me atentatin e ndodhur te mbikalimi i Panajasë, ku mbetën të vdekur Shpati Lena e Hakim Xhezo.

Nano u ka kërkuar efektivëve të krimeve në Vlorë që të mbledhin çdo provë të mundshme dhe çdo informacion që mund të çojë në zbardhjen e ngjarjes.

Kryepolici ka qenë i shoqëruar nga Drejtori i Hetimit të Përgjithshëm dhe kanë vizituar Komisariatin e Vlorës, e më pas kanë bërë të dy disa lëvizje në “pikat e nxehta” të qytetit bregdetar. Në vijim priten më tepër detaje dhe informacione.

Kujtojmë se, paraditen e 18 gushtit Shpati Lena dhe Hakim Xhezo mbetën të vrarë gjatë një atentati në autostradën Vlorë-Fier, pranë vendit të quajtur mbikalimi i Panajasë. Ata u qëlluan me më shumë se 60 plumba nga persona ende të paidentifikuar, të cilët lëviznin paralel me një BMW me targa italiane.

Artikulli paraprakGazeta Shqiptare
Artikulli tjetërBie Qeveria në Malin e Zi

Më shumë


spot_img

spot_img