Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Atentati i shqiptarit në Greqi, zbulohet dinamika e ngjarjes; disa persona e ndoqën 27-vjeçarin, zbritën nga makina, u përleshën dhe e qëlluan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

13c12d06157dc5380610bfcb98dcafcf

Sot pasdite një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Patra të Greqisë, ku një shqiptar është qëlluar me 5 plumba teksa ishte brenda në makinë.

Sipas ‘Tempo24’ ngjarja ndodhi rreth orës 18:00 pasdite, me orën shqiptare 17:00 dhe gjithçka nisi kur në 2 automjete, po hipnin disa persona. Të dy automjetet ndaluan në Kryqëzimin Kourtesis.

Sipas rrëfimeve të dëshmitarëve, 2 automjetet kishin filluar të ecnin me shpejtësi dhe dukej sikur ishin në ndjekje të njëra-tjetrës. Më pas pasagjerët zbresin nga të automjetet dhe nis një përplasje e ashpër mes tyre. Në një moment dëgjohen edhe të shtëna.

Si rezultat i të shtënave, 27-vjeçari shqiptar, i cili ishte përleshur me disa të tjetë ra mbi asfalt. Qytetarët që panë skenën u tmerruan dhe filluan të vraponin e të fshiheshin.

Shqiptari i plagosur është transportuar në gjendje të rëndë në Spitalin e Përgjithshëm Universitar të Patras, ku po trajtohet i vdekur klinikisht.

Paraprakisht dyshohet se njerëzit që e njihnin shqiptarin, i përkisnin një grupi që merrej me menaxhimin e klubeve të natës, u shfaqën edhe në spitalin ku i plagosuri rëndë u transportua.

Policia paraprakisht dyshohet se autorët mund të jenë po shqiptarë, ndërsa motivi i ngjarjes së rëndë po hetohet.

Më shumë

spot_img
spot_img