Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

ATENTAT shqiptarit në mes të Athinës, dy autorët ikin me taksi, por harrojnë armën në makinë (FOTO-VIDEO-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

53490124c50aac229bac108a64673561

Një shqiptar, identiteti i të cilit ende nuk dihet, është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Athinë. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:00 në sheshin Attiki.

Shqiptari i plagosur tani ndodhet nën kujdesin e mjekëve në një spital në kryeqytetin grek. Ai ka një plagë me armë zjarri teksa ende nuk dihet konkretisht gjendja e tij shëndetësore. Burime për mediat fqinje bëjnë me dije se ai u qëllua duke ecur me makinë.  

Menjëherë pas ngjarjes, dy emigrantët që kryen atentatin hipën në një taksi dhe nën kërcënimin e armës e detyruan shoferin t’i çonte në stacionin e Larisas, por harruan armën brenda në makinë.

Policia po përpiqet të marrë një deklaratë nga shoferi i taksisë, i cili për momentin nuk është në gjendje të shpjegojë saktësisht se çfarë ka ndodhur si pasojë e kërcënimit. Arma e harruar nga atentatorët mendohet të shënrbejë në identifikimin e tyre dhe zbardhjen e ngjarjes.

image-1-4-640x360.jpg

image-2-3-640x360.jpg

image-3-3-640x360.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img