Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Atentat ndaj biznesmenit, autorët përplasin me makinë dhe godasin me levë në kokë pronarin e hotelit në Greqi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pronari i një prej hoteleve më të njohura në ishullin grek Mykonos, ka rënë pre e një atentati me armë zjarri.

Sipas medieve greke, Thodoris Kousathanas fillimisht është përplasur me makinë dhe më pas autorët kanë zbritur nga mjeti dhe e kanë goditur me levë në kokë, duke e lënë të plagosur rëndë në mes të rrugës.

Biznesmeni, pronar i hotelit “Poseidon” në zonën Vida të Mykonos, është dërguar me urgjencë në një spital privat.

Lidhur me këtë atentat, ka reaguar edhe kryebashkiaku i Mykonos, Konstantinos Koukas, i cili ka kërkuar nga autoritetet zbardhjen e meënjhereshme të ngjarjes.  

Më shumë
spot_img
spot_img