Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Atentat me armë zjarri dy shqiptarëve në Athinë, plagoset një prej tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

4df0f880896466c14321eae51d3d09ea

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur sot pasdite në Athinë. Ngjarja ndodhi në Patision, lagje qendrore dhe e mbipopulluar e Athinës, ku të përfshirë në incidentë janë disa shqiptarë.

Mediat fqinje bëjnë me dije se ka pasur një sherr dhe më pas shkëmbim zjarri. Sipas të dhënave paraprake dy rrugica larg pikës ku u ndodhi ngjarja, polici greke ndaloi automjetin e dëmtuar nga plumbat, me dy shqiptarë dhe një gjeorgjiane.

Një prej shqiptarëve është plagosur me plumb në shpatull, ndërsa xhamat e makinës janë bërë thërrime.

Shqiptarët denoncuar ngjarjen duke thënë se drejt tyre është qëlluar nga disa persona të paidentifikuar, të cilët mund të kenë pasur qëllim të kryejnë një atentat.

Më shumë

spot_img