Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Atentat MAFIOZ në Brazil, ekzekutohet “me bukë në gojë” në restorant 47-vjeçari nga Tirana (EMRI-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

64c585d0bdbc06b58cd836af78ad09ec

Ekzekutohet në një atentat mafioz në Brazil një 47-vjeçar nga shqiptar nga Tirana.

Krimi ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 11:10 të mëngjesit, teksa shqiptari i identifikuar si Ilir Zelka, ishte ulur në restorantin “Zyrih”, midis rrugëve “Alameda Lorena” dhe “Rua Pamplona” në qytetin Jardins të Sao Paulos.

Autoritetet në Brazil bëjnë me dije se shqiptari, i cili kishte prej 20 nëntorit që qëndronte në një hotel të zonës dhe frekuentonte rregullisht të njëjtin restorant, ishte duke ngrënë mëngjes, kur një person i paidentifikuar iu afrua me motor dhe hapi zjarr në drejtim të tij.

Zelka u transportua me urgjencë drejt spitalit, por nuk mundi t’i mbijetonte plagëve.

Autori ishte veshur me një këmishë të kuqe dhe skafandër ngjyrë rozë. Zyrtarët e policisë thanë se ngjarja nuk po hetohet si tentativë grabitje, ndërsa janë kërkuar pamjet filmike të kamerave të sigurisë që ndodhen në atë zonë.

Pas atentatit, autori u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, duke braktisur motorin tip “Honda CG 150” që u sekuestrua nga policia.

Foto nga vendi i ngjarjes:

gdfhdeherhdfh.jpg

dgfswerhwhsdfgh.jpg

hfgjfgjfgjfgj.jpg

xcvxcbvdfbnrnrnn.jpg

Motori i përdorur nga atentatori

vbgngfmjfgym.jpg

dghfrhfrtjgfj.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img