Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Atentat këshilltarit të zëvendëskryeministrit shqiptar, dërgohet me shpejtësi në spital (DETAJE)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasditen e sotme mësohet se këshilltari aktual i zëvendëskryeministrit në detyrë të Kosovës, Luan Maloku, është qëlluar me armë zjarri në Prishtinë.

Sipas medias kosovare Indeksonline, Luan Malokut i është bërë atentat me armë zjarri rreth orës 17:00.

Policia e Kosovës ka bërë me dije se Maloku është transportuar në drejtim të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Rasti në fjalë është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës ku është theksuar se i plagosur është transportuar në drejtim të QKUK-së dhe gjendja shëndetësorë është jashtë rrezikut për jetë.

Kujtojmë se Luan Maloku është i afërt edhe me Durim Limajn, djalin e zëvendëskryeministrit Fatmir Limaj me të cilin janë edhe ortakë në një firmë biznesi.

Njoftimi i plotë:

‘Me datën 17.12.2019 rreth orës 17:00 kei pranuar një informatë për një person të plagosur me armë zjarri në Veternik-Prishtinë. Njësitë Policore iu kanë përgjigjur rastit dhe kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes”, ka thënë  zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinë, Flora Ahmeti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img