Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Atentat 44 vjeçarit në Shkodër, i plagosur në gjendje të rëndë shkon i vetëm me makinë në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c995630113a1d4c809c5cd33247c04cd

Një 44 vjeçar, i identifikuar si Syrri Mehmetaj ka mbetur mbërritur i plagosur në spitalin e Shkodrës mesditën e sotme.

Sipas njoftimit të policisë, dyshohet se 44 vjeçarit i kanë bërë atentat, pasi makina me të cilën ai arriti në spital është goditur me armë zjarri.

Gjendja shëndetësore e Mehmetajt është e rëndë, ndërkohë që policia ka nisur hetimet dhe ka ngritur disa pika kontrolli në qytet.

Njoftimi i policisë:

Më datë 26.12.2016 rreth orës 11.50 njoftohemi se në spitalin rajonal Shkodër është dërguar një person i plagosur. Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë Shkodër të cilët konstatuan se ka mbetur i plagosur me armë zjarri shtetasi S.M. 44 vjeç, banues në Shkodër, i cili ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetsore. Në territorin e spitalit është gjetur dhe sekuestruar autovetura tip “Benz” me targë AA 031 NL, e dyshuar si e goditur me armë zjarri. Janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve të dyshuar dhe vendosjen para përgjegjësisë penale. Grupi hetimor po vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Më shumë

spot_img
spot_img