Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Atentat 29-vjeçarit shqiptar në Romë, plagoset me një plumb në këmbë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një emigrant shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është plagosur me armë zjarri rreth orës 03.30 minuta të mëngjesit të sotëm në kryeqytetin italian, Romë. 

29-vjeçari është qëlluar me plumb në këmbë dhe pas kësaj ngjarje, i plagosuri është nisur vet drejt spitalit Sandro Pertini për të marrë ndihmën mjekësore.

I pyetur nga policia italiane, shqiptari ka rrëfyer se ai ndodhej në lokalin Dubai Caffe kur një grup personash të panjohur i janë afruar duke e qëlluar me armë në këmbë. Shqiptari është i njohur nga policia italiane për vepra të ndryshme penale e ky version i ngjarjes nuk i ka bindur.

Policia e Romës ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të dinamikës së ngjarjes.

Më shumë

spot_img