Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

“Atelier 4” vijon ‘të kapë’ tendera nga qeveria, si u skualifikuan në mënyrë të dyshimtë kompanitë e tjera

spot_img

Lajme të ngjashëm

Faksimile e njoftimit të bërë nga Ministria e Zhvillimit Urban / Hashtag.al

Komisioni i Prokurimeve në ministri i ka skualifikuar këto dy kompani pikërisht pse kishin paraqitur një ofertë të ulët.

Fituese e tenderit u shpall kompania ‘Atelier-4’ në pronësi të vëllezërve Alban dhe Olsi Eftimi.

‘Atelier-4’ njohu rritjen e saj gjatë kohës që Edi Rama drejtonte Bashkinë e Tiranës. Pas zgjedhjes së Edi Ramës kryeministër, vëllezërit Eftimi dhe kompania e tyre kanë monopolin e projekteve të rëndësishme urbane në Shqipëri.

Kompania e tyre dhe/ose studio të varura prej saj, rezulton se kanë fituar thuajse të gjithë tenderët dhe konkurset e projektimeve të konceptuar nga qeveria, duke përthithur pjesën dërrmuese të miliardave që u dedikohen këtyre projekteve.

Më shumë
spot_img
spot_img