Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

“Atë dorën drejtoja dikujt tjetër”, debate të ashpra në komisionin e Ligjeve mes Felajt dhe Bardhit, deputeti: Vazhdo fjalën, mos të them ndonjë gjë tjetër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Debate me tone të larta po zhvillohen në Komisionin e Ligjeve ku po diskutohet për projektligjin e bashkëqeverisjes.

Por kur ka mbajtur fjalën Ermonela Felaj, opozita ka ndërhyrë vazhdimisht duke mos e lënë të mbarojë fjalën e saj.

Kryetarja e Komisionit, Klotida Bushka ka kërkuar që të respektohet radha dhe të dëgjojnë njëri-tjetrin, por Gazment Bardhi nuk është “bindur”duke vijuar përplasjen me Felajn.

Pjesë nga debati:

Klodilda Bushka: Rregulli është që anëtarët e Komisionit kanë radhën e vet. Kur ju flisni nuk ju ndërpret njeri. Respektoni njëri-tjetrin, mbajini shënim atë që doni të thoni dhe e diskutojmë më pas.

Felaj i drejtohet Bardhit: Nuk është dikush këtu që të më thotë si të flas…Po iu pëlqeu mirë, po nuk iu pëlqeu…

Bardhi i drejton dorën duke bërtitur

Felaj: Atë dorën tregoja dikujt tjetër, jo mua. Nëse s’të pëlqen të dëgjosh mund të largohesh.

Bardhi: Kush do më largoj? Ti. Hec Vazhdo fjalën fol…Mos më detyro të them ndonjë gjë tjetër

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img