Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Astrit Patozi flet nga Korça: Zgjedhjet do bëhen më 30 qershor, shqiptarët janë të detyruar të votojnë

spot_img

Lajme të ngjashëm

990326602e92fd42b90b017fd6c68ad0

Astrit Patozi, Kreu i Bindjes Demokratike prezanton në Korçë kandidatin e kësaj force polititike për kryebashkiak, Leonard Olli.

Patozi u shpreh i bindur se 30 qershori është një datë e vendosur për zgjedhjet lokale dhe se shqiptarët janë të detyruar të shkojnë të votojnë.

Kreu i BD, thekson se kjo është e vetmja rrugë që mund ta ndryshojë situatën politike të krijuar në vend.

“Leonard Olli nuk është emer i panjohur i Korcës. Ai nuk ka pritur kandidimin për të treguar se është i zoti. Korca do reflektojë, dhe do të shohë  modelin e shëmtuar që kemi përball modelin e rilindjes. Korca ka nevojë për një personalitet publik i cili do bëjë ndryshimin në këtë qytet.  Forcat e vjetra politike ndodhen në një ndeshje dhe kjo tregon se ata janë shkaktarët e krizës në të cilën ndodhet vendi. Ky qytet nuk ka nevojë për fasadat e rilindjes.  Zgjedhje do të bëhen, 30 qershori është një datë e vendosur dhe shqiptarët janë të detyruar të shkojnë të votojnë. Dekreti i Metës është  në kuadrin e një marrëzie politike, vetëm zgjedhjet mund ta ndryshojnë këtë situatë”, u shpreh Astrit Patozi nga qyteti juglindor.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img