Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Astrit Patozi: Berisha duhej të kishte ikur me kohë, do ishte më dinjitoze për të dhe më e dobishme për PD

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti Astrit Patozi është shprehur ditën e sotme se ish-kryeministri Sali Berisha duhet të ishte larguar me kohë nga politika.

Ai thotë se kjo do të ishte më dinjitoze për Berishën dhe më e dobishme për Partinë Demokratike. Patozi e konsideron Berishën si një barrë për të djathtën, teksa thotë se Berisha dhe Basha duhet t’i japin fund marrëdhënies me njëri tjetrin.

“Unë Sali Berishës do t’i kisha sugjeruar… dhe e kam thënë në fakt… që duhej të largohej që me kohë nga PD-ja. Madje, koha më e mirë ishte 2013-ta, por prapë nuk është vonë. Më dinjitoze do të ishte për të dhe më e dobishme për Partinë Demokratike. Nuk ka pse të mbajë një ngarkesë tjetër, ndërkohë që boll ka Lulzim Bashën kryetar dhe shumë e shumë halle të tjera.

Sali Berisha dhe Lulzim Basha janë të detyruar të prononcohen. T’i japin fund një nga marrëdhënieve nga më hipokritet. Sepse të dy i janë shitur publikut, njëri sikur nuk ka asnjë gisht në vendimmarrjet e mëdha Brenda partisë, dhe tjetri sikur nuk e le ai që të qeverisë, sepse po të qeveriste do të bënte më mirë. Në fakt, po të ishte i vetëm do të bënte edhe më keq, sipas meje.

Të dy do ta vijnë njësoj, siç e kanë përdorur këtë marrëdhënie të pasinqertë. Do ta vuajnë sepse janë të detyruar të prononcohen. Kanë ardhur në pikën që: hip se të vrava, zbrit se të vrava”, tha Patozi në Top Talk.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img