Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Astrit Lamaj u gjet i murosur, arrestohen 4 vrasësit, mes tyre një GRUA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria italiane lëshon katër urdhër arreste për vrasjen e Astrit Lamajt i cili u gjet i vdekur e i murosur në një vilë luksoze më 15 janar të vitit 2019, ndërkohë që rezultonte i zhdukur që në vitin 2013.

47-vjeçari u gjet i murosur në një vilë që po restaurohej në zonën e Monzës në Itali.

4 persona janë ndaluar të dyshuar si bashkëpunëtorë dhe autorë në këtë krim makabër.

Mes të ndaluarve është edhe një grua e cila u kap në aeroport në përpjekje për t’ia mbathur.

Akuza për të gjithë personat e ndaluar është “vrasja dhe fshehja e kufomës”.

Prokuroria dyshon se 47 vjeçari u vra për arsye që lidhen me paratë.

Trupi i shqiptarit u gjet më 15 janar 2019 nga disa punonjës të cilët po kryenin restaurimin e vilës ku ishte murosur Astrit Lamaj. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img