Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

AstraZeneca është e sigurtë, Tritan Kalos i del fjala: EMA tha atë që parashikova më parë, mos u errësoni nga po*dhitika

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fe448b40208248988db08ade940c1f00

Mjeku i njohur Tritan Kalo dy ditë më parë, kur mbi 16 shtete kishin pezulluar përdorimin e vaksinës së AstraZenecas tha se ajo është efikase dhe e sigurtë, e sulmi që po i bëhet është politik.

Kalo thotë se duhet të vazhdojmë shoejt me procesin e vaksinimit dhe të mos humbim kohë, pasi çdo vdekje është një fatkeqësi për popullin shqiptar.

Gjithashtu ai i bën apel mendjeve militante që të mos uhdëhiqen nga fjalët e disa personazheve politike, por të dëgjojnë fjalën e ekspertëve dhe të mos përshihen nga paniku.

Shënimi i plotë i Tritan Kalos

Kohë kovidiane…18.03.2021…Mantelbardhëve për çdo moment të jetës dhe punës së tyre, DUHET që arsyetimin tua udhërrefejë Betimi i tyre, dija shkencore dhe profesionalizmi….KURRË arsyetimi ynë nuku duhet, që në asnjë rrethanë të errësohet nga pasionet e “Pordhi-tikës”….Prononcimi im i mëposhtëm, i cili i parapriu vendimit të sotëm të EMA (Agjensisë Europiane të Medikamenteve) në lidhje me sigurinë e vaksinës Astra-Zeneca kundër Covid-19 pati jehonë shumë positive, POR ai nxiti edhe jo pak komente të mëndjeçarturve të yshtura nga militantizmi…Jo më kot “il poppolo Albanese” shprehet se: “E drejta vonon por kurrë nuk mungon”….Kthjelloni mëndjet tuaja të errësuara nga pasionet politike…Jemi në një “luftë për jetë a vdekje me armikun e padukshëm Sars-Cov2/Covid-19”….Mbështetja e çdo mase dhe veprimi, që mbështet këtë “luftë” ndaj një virusi jetëlëndues dhe jetëmarrës është e mirëpritur, e kundërta duhet dënuar si moralisht po ashtu edhe ligjërisht…Nuk jemi të tepërt mbi këtë tokë, ndaj edhe një jetë e humbur është shumë për Kombin Shqiptar….Fatmirësisht masave dobiprurëse në këtë “luftë” MHD (Maskë, Higjenë dhe Distancim) u erdhi më së fundmi në ndihmë edhe një masë e katërt VAKSINIMI…Informohuni paraprikisht për të dhe më pas mos hezitoni për asnjë dekikë në bërjen e saj…Vaksinimin, vaksinim dhe vaksinim sa më shumë dhe sa më shpejt që të jetë e mundur…Ju duam dhe për çdo minutë jemi aty në vijën e parë të kësaj lufte, që me Punën, Përkushtimin dhe Profesionalizmin tonë tju vimë në ndihmë për të triumfuar mbi Sars-Cov2/Covid-19….Together forever!!!

Më shumë

spot_img
spot_img