Asqeriu: Roland Trebicka vuante nga kanceri, ngrohej në teatër me filxhanin e çajit

Publikuar tek: kulture-art, më 22:49 13-02-2018 Asqeriu: Roland Trebicka vuante nga kanceri, ngrohej në teatër me filxhanin e çajit

Aktori Bujar Asqeriu ka treguar fakte rrëqethëse për aktorin Roland Trebicka.

I ftuar në emisionin "360 Gradë" Asqeriu tha se aktori Trebica Trebicka ishte i sëmurë me kancer në mushkëri dhe për shkak se në teatër nuk kishte ngrohje, ai ngrohte duart me filxhanin e çajit.

“Administrata jonë nuk ka respekt për artistët. Kurse Ermal Meta rritet në dashuri dhe ngrohtësi artistike. Ai ka rrethana shumë të ndritshme. Ne dridhemi.

I madhi Roland Trebicka ngrohte duart në filxhanin e çajit për shfaqjen e Ismail Qemalit. Këto janë tmerre. Këto janë të vërteta. Po dridhej, si sëmurë me kancer në mushkri”, tha Asqeriu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çfarë surprize e pret Robert Ndrenikën? Zbulohet ftesa që ka marrë (Foto)
»
Article Logic
Execution time: 0.010856866836548
array(1) { ["section"]=> string(88) "asqeriu-roland-trebicka-vuante-nga-kanceri-ngrohej-ne-teater-me-filxhanin-e-cajit-110169" }