Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Asnjë viktimë, por Kosova shënon shifra ALARMANTE nga Covid në 24 orë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është rritur ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid në Kosovë bremda 24 orëve të fundit.

Bëhet me dije se nga .194 testime, 2.050 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Sot janë shëruar 462 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 159.371.

E plotë:

19 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.348 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.728.214 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 798.225 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Deri më sot janë dhënë 40.561 doza përforëcuese dhe 2.191 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹ Nga 9.194 testime, 2.050 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.                                                                                                   

ℹ Sot janë shëruar 462 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 159.371.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 7.266

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img