Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Asnjë problem me pasurinë dhe figurën, vettingu konfirmon në detyrë gjyqtraen e Korçës, por e dërgon Flojera Davidhin në ILD për çështjen e 2009

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë të gjyqtaren e Korçës, Flojera Davidhi.

Gjatë seancës dëgjimore të hënën nuk u evidentuan probleme për pasurinë dhe figurën për gjyqtaren e Korçës, Flojera Davidhi, ndërkohë që u debatua mbi një vendim pafajësie për një zyrtare lokale të akuzuar për korrupsion.

Trupi gjykues i KPK që kreu procesin e vetingut për gjyqtaren Davidhi kryesohej nga Pamela Qirko, me relatore Etleda Çiftjen dhe anëtar Roland Ilian. Ndërkohë, u dërgua për inspektim pranë Inspektorit ta Lartë të Drejtësisë një çështje e shqyrtuar nga Davidhi në vitin 2019.

Flojera Davidhi përfundoi studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2014 dhe pas një periudhe stazhi në Gjykatën e Tiranës, u emërua gjyqtare në Gjykatën e Korçës. Në tetor 2019, Davidhi u komandua për një periudhë 2-vjeçare si këshilltare ligjore pranë Njësisë Mbështetëse të komisioneve në Këshillin e Lartë Gjyqësor.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img