Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
2.6kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

“Asnjë nga zjarret s’paraqet rrezik”, Niko peleshi jep informacion: FA dhe helikopterët holandezë vijojnë punën për shuarjen e flakëve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi jep informacion në lidhje me situatën e zjarrëve në vend.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Peleshi shkruan se Forcat e Armatosura  dhe helikopterët holandezë vijojnë punën për shuarjen e zjarreve në vend.

Peleshi shkruan se vijon zjarri në Majën e Rrunës në Kukës dhe fshatin Lundre në Burrel, ndërkohë që një operacion ka nisur nga toka nga FA dhe zjarrfikësit e Kavajës, Rrogozhinës dhe Tiranës në fshatin Mengël të Kavajës. Megjithatë, asnjë nga këto zjarre nuk paraqet rrezik për zonat e banuara,

“Edhe pse në një situatë shumë të përmirësuar, Forcat e Armatosura dhe helikopterët holandezë vijojnë punën shuarjen e zjarreve në vend. Trupat tanë dhe helikoptërët Chinook janë të angazhuar në Majën e Rrunës në Kukës dhe fshatin Lundre në Burrel, ndërkohë që një operacion ka nisur nga toka nga FA dhe zjarrfikësit e Kavajës, Rrogozhinës dhe Tiranës në fshatin Mengël të Kavajës. Megjithatë, asnjë nga këto zjarre nuk paraqet rrezik për zonat e banuara, ndërkohë që vatrat e tjera në vend janë drejt shuarjes përfundimtare. #tegatshem24/7” shkruan Peleshi në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img