Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Askush nuk e dinte, kjo është kompania me fitime marramendëse

spot_img

Lajme të ngjashëm

28c0369dd3d3947a2f385c01bb3b588c

Sipas revistës Bloomberg kompania më fitimpruresë në vitin 2018 , nuk ishte as Apple, as Amazon, as Microsoft por një kompani e re me bazë në Arabinë Saudite.

 

Sipas revistës, kompania ‘Saudi Arabian Oil Co’, ndryshe e quajtur si ‘Aramco’, merret me tregtinë e naftës dhe të gazit natyror dhe kishte fitime prej 228 bilion dollarësh.

Kompania u bë e famshme pas skandalit të Jeff Bezos, pronarit të Amazon, që akuzoi se Prici i Saudisë Mohamed ka financuar piratimin e të dhënave të tij duke zbuluar mesazhet e amerikanit me të dashurën e tij.

Kompania më fitimprurëse e 2018-s pritet që të futet në bursën amerikane deri në fund të vitit dhe të zgjerohet në prodhimin e makinave dhe të avionëve.

55919075_1676391315797276_4451802046902829056_n.png

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img