Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Asgjesohen 670 bimë narkotike, procedohen Kryeplaku dhe inspektori i Policisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat e policisë në Shkodër kanë zhvilluar këtë të mërkurë një operacion për goditjen e kultivimit të kanabisit.

670 bimë narkotike kanabis janë asgjësuar nga kontrolli, gjithashtu janë sekuestruar dhe  armë zjarri dhe municione luftarake.

Policia po procedon në gjendje të lirë Kryeplakun e fshatit, Administratoren e Njësisë Administrative dhe një Inspektor të Policisë Pyjore.

Gjatë kontrollit te territorit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale: – 1 armë zjarri automatik model 56 – 2 krëhëra – 50 fishekë – 55 kapsolla detonatori – 20 kallepë tritoli – 15 copë granata – 2 kutia metalike të mbyllura me ndezësa granate.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img