Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Asgjësohen 181 shpendë në Peqin, dolën të infektuara me “gripin e shpendëve”

spot_img

Lajme të ngjashëm

181 shpendë janë asgjësuar nga veterinerët në Peqin, pasi nga kontrollet ka rezultuar se ato janë të infektuara me “gripin e shpendëve”. Ata u kanë bërë thirrje fermerëve që të tregohen shumë të kujdesshëm në këtë kohë.

Veterinerët dyshojnë se shpendët e infektuar janë migratorë. Nga kontrollet është konfirmuar se këto shpend mbartnin virusin dhe janë asgjësuar.

Sipas tyre,fermerët duhet të njoftojnë organet kompetente për çdo shpend të sëmurë dhe të mos dalin në tregje në këto kohë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img