Asfiskimi i dy të moshuarve në Poliçan, “shfajsohet” bashkia dhe pezullon nga detyra 3 punonjës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:33 24-04-2017 Asfiskimi i dy të moshuarve në Poliçan, “shfajsohet” bashkia dhe pezullon nga detyra 3 punonjës

Pezullohen nga detyra 3 punonjës të azilit të të moshuarve në Poliçan, pas ngjarjes tragjike në këtë ambient ku humbën jetën dy të moshuar.

Në orën 06.00 të mëngjesit të sotëm një zjarr përfshiu azilin dhe si pasojë e asfiskisë humbën jetën Tahir Senka e Mustafa Kaceli.

Bashkia pezullon nga detyra drejtoreshën e azilit Aurora Doko dhe dy kujdestaret Vjollca Bakiu dhe Dhurata Karamani.

Institucioni justifikohet se kishte bërë disa herë kërkesë për shtimin e personelit, pasi aktualisht me 13 punonjës sipas autoriteteve vendore është e pamundur të përballohet shërbimi për 50 të moshuar. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjimnazistët e Tiranës përleshen me thika para shkollës, njëri në gjendje të rëndë
Protestoi duke bllokuar rrugën me bagëti, shoqërohet në polici fermeri »
Article Logic
Execution time: 0.01202392578125
array(1) { ["section"]=> string(98) "asfiskimi-i-dy-te-moshuarve-ne-polican-shfajsohet-bashkia-dhe-pezullon-nga-detyra-3-punonjes-76257" }