Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“As Milano nuk i ka këto kushte”, Rama nga Pediatria e re e Tiranës: Qenka për ‘uau’

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar Pediatrine e re të Tiranës në Qendrën Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Rama ishte I mahnitur nga puna që ishte bërë dhe theksoi disa herë se nga standartet është njësoj si spitali Memorial Rajonal I Fierit, I cili u inagurua ditën e djeshme.

“Qenka për ‘uau’, nga standardet është si spitali i Fierit. Spitalet do administrohen nga vetë sistemi autonom. Në sistemin turk ka qenë një problem shumë i madh para se të hynte sistemi i ri”, tha Rama.

Një nga mjekët tha se ky spital I përmbush të gjitha kërkesa si dhe një nga kolegët e tij tha se në Milano as aty nuk i gjen këto kushte.

“Kjo është më mirë. Shefi në Milano tha që as ata nuk I kanë kështu.  Më tregoi se po planifikojnë të bëjnë një spital por që nuk do e bëjnë kështu.”- tha mjeku.

Në përfundim të bisedës Rama gjithashtu u premtoi mjekëve të pranishëm rritje të rrogës me 40% gjatë mandatit të ardhshëm.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img