Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Artur Zheji kritika Edi Ramës: As Henry Çili nuk të mbron dot

spot_img

Lajme të ngjashëm

Opinionisti Artur Zheji ka kritikuar kryeministrin Edi Rama nëpërmjet ish-punëdhënësit të tij, Henri Çilit, për të treguar gjendjen në të cilën ndodhet sot vendi.

Mesa duket Zheji dhe Çili nuk janë ndarë “paqësisht” me njëri-tjetrin. Deri para pak muajsh Zheji drejtonte gazetën “Mapo”, që është në pronësi të Henri Çilit.

“Dhe këto, as edhe Henry Cili, nuk mundet dot më t’i mbrojë! Andaj me sa duket edhe ay, ka hequr besoj dorë nga artikulimi publik i tezës, se të gjithë ata që kanë vrejtje për kryeministrin, janë vecse xhelozë, për “shkëlqimin” e tij të “pakapshëm”. Dhe mirë ka bërë edhe Henry, që po hesht ca e ca, pa u capitur më tej, në këtë rrugicë, gjithmonë e më të ngushtë. Sepse edhe ay, është një djalë i zgjuar dhe një biznesmen tanimë me përvojë, pajisur me një nuhatje të shkëlqyer”, shkruan Zheji në “360gradë”.

Më shumë


spot_img

spot_img