Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Artur Zheji: Janë hedhur miliona euro në rrjetet sociale për të shkatërruar imazhin e Lulzim Bashës para 25 prillit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Artur Zheji thotë se miliona euro të cilave nuk u dihet origjina, janë hedhur në rrjetet sociale për të sponsorizuar postime që kishin për qëllim t’i prishnin imazhin kreut të PD, Lulzim Basha.

Zheji i referohet një investigimi të gazetës “Reporter”, ku në të vërtetë thuhet se janë sponsorizuar të ashtuquajturat antireklama, apo postime me video e “meme” humoristike, por vlera e tyre nuk e kap as 100 mijë euro.

Kjo sipas Zhejit i ka shkatërruar imazhin Bashës, para zgjedhjeve të 25 prillit.

Komenti i plotë:

Fjala e politikanëve është si puna e ngjyrës së bardhë, ajo ka një spektër ngjyrash, përthyhet në prizmin e realitetit. Ka betejë ligjore, ka luftë diplomatike.

Tani doli një tjetër dhënë shumë e madhe, sa i përket miliona e miliona eurove që janë paguar, dhe ke një investigim të BIRN, ku janë sponsorizuar shumë faqe “fake” për të shkatërruar imazhin e Partisë Demokratike dhe të Lulzim Bashës personalisht.

Miliona euro, burimi i të cilave nuk dihet nga është. Këtu ka një gjë mjaft komplekse, megjithatë….

Doja të shtoja dy tre element, mendoj që historia e mosnjohjes së zgjedhjeve dhe rezultatit të manipuluar ka kulmin e vet 96-ën që përmbysi Berishën. Berisha donte të përmbyste në 97-98-ën dhe u largoi ëndrrën demokratëve.

Në 2001-shin nuk donte ti njihte zgjedhjet, por realizoi indirekt rrëzimin e Metës por erdhi Fatos Nano që bëri një koncesion te presidenti dhe u zgjodh Moisu.

Pra gjithmonë është munduar të arnohet krisja elektorale. Në 2009-ën kemi humbjen e Ramës dhe mbajtjen e partisë me dhunë, me sloganin: “Hap kutitë ose largohu!”.

As kutitë nuk u hapën, as Rama nuk u largua nga partia, por u largua Blushi, konkurrenti. Tani jemi këtu në këtë situatë të sotshmen. Mendoj që nuk ka ndonjë habi, edhe zgjedhjet janë vjedhur edhe partia ka humbur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img