Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Artistët dhe Shoqëria Civile kujtojnë shembjen e Teatrit Kombëtar: Një plagë ende e hapur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, në 17 maj bëhen dy vite nga shembja e Teatrit Kombëtar. Artistët dhe Shoqëria Civile janë mbledhur sot para sheshit të Teatrit Kombëtar për të kujtuar momentin e dhimbshëm të shembjes së godinës mëngjesin e 17 majit.

“Shembja e Teatrit është një plagë ende e hapur“, u shprehën artistët.

albsig

spring

“Këtu shembën pronën tonë”, u shpreh një qytetare e Shoqërisë Civile.

Kujtojmë se në orët e para të mëngjesit të asaj dite (17 Maj 2020) fadromat dhe efektivë të Policisë nxorën nga godina aktorët dhe shembën fasadën e Teatrit.

Gjatë gjithë asaj dite dhe atyre që pasuan, në Tiranë u zhvilluan protesta dhe shumë persona, aktorë, aktivistë të Teatrit dhe qytetarë u shoqëruan në Polici.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img