Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Artistët denoncojnë: Teatri i Operas dhe Baletit, 1.8 milion lekë për logo të vjedhur; reagon Margariti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

32bf951aeb2f2f8850a5c04100290804

Dizajnimi i logos së Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit ka kushtuar 1.8 milion lekë.

Por, artistët kanë denoncuar rastin duke thënë se logoja është e vjedhur.

Në janar të vitit të kaluar, TKOBAP (Teatri Kombetar i Operas dhe Baletit) ka shpallur konkursin e hapur me anë të një thirrjeje publike për dizejnimin e logos së re të këtij institucioni.

Logoja e Teatrit Kombëtar për herë të parë është vendosur në faqe në muajin dhjetor 2020.

Sipas artistëve logoja e TKOBAP është një plagjiaturë e vjedhur nga site ndërkombëtare, denoncim ky i ngritur dhe nga artisti i Arteve Pamore Ardian Isufi.

E pyetur nga ABC News, ministrja e Kulturës, Elva Margariti, tha se lajmin e kishte marrë vesh përmes rrjeteve sociale dhe do të ngrihet një grup verifikimi për këtë çështje.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img