Artikulli misterioz i “ABCNews”: Raportohet se Hillary Clinton ka vdekur në spitalin Montefiore

Publikuar tek: bota, më 21:12 13-09-2016 Artikulli misterioz i “ABCNews”: Raportohet se Hillary Clinton ka vdekur në spitalin Montefiore

Një artikull misterioz që raporton për vdekjen e Hillary Clinton, është duke qarkulluar në rrjetet sociale.

Bëhte fjalë për një artikull nga televizioni amerikan “ABC News”, me titull “Raportohet se Hillary Clinton ka vdekur gjatë trajtimit në spitalin Montefiore”.

Artikulli është lexuar nga mijëra njerëz dhe disa kanë mundur t’i bëjnë “screenshot”, por vetëm pak sekonda më pas, artikulli misterioz u zhduk.

Scrdfg5t55gjhshot_1.jpg

68-vjeçarja Hillary Clinton kaloi probleme shëndetësore duke mos u ndjerë mirë gjatë ceremonisë së përkujtimit të viktimave 9/11 duke u detyruar të largohet me ndihmën e shoqëruesve. "ABC News" nuk ka reaguar në lidhje me këtë artikull, por disa specialistë besojnë se kanë dorë hakerat.

Ajo është diagnostifikuar me pneumoni por konspiracionistët besojnë se Clinton vuan nga sëmundje e rëndë madje disa shkojnë edhe më tej duke thënë se është zëvendësuar nga një sozi. /Newsbomb.al/

Screghhhh56jjjnshot_1.jpg

Ky është artikulli që u shfaq për rreth 3 minuta dhe më pas u fshi:

Scrdfgrfgrtghhhhnshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fundi i konfliktit që shkaktoi 7,6 milionë viktima, OKB dërgon vëzhguesit e paqes në Kolumbi
Konspiracioni i madh, Hillary Clinton me sozi?! Ju vendosni pasi të shihni krahasimin (FOTOT NË BRENDËSI) »
Article Logic
Execution time: 0.012930154800415
array(1) { ["section"]=> string(98) "artikulli-misterioz-i-abcnews-raportohet-se-hillary-clinton-ka-vdekur-ne-spitalin-montefiore-52822" }