Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Artikulli i Financial Times gëzon Ramën: Me siguri do t’i pëlqejë edhe kujt s’i kurseu të sharat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

33391e65313e89b3f36c24c8ef89b618

Artikulli i gazetës presitgjoze Financial Times e cila i bëri jehonë ndryshimeve që ndodhën në Kryeministri, ka gëzuar kryeministrin Rama i cili thotë se kjo është një arsye për t’u ndjerë mirë që flitet kaq mirë për Shqipërinë.

Rama nuk ka harruar të thumbojë as ata që e thumbuan kur u çelën dyert e kryeministrisë duke siguruar se edhe atyre do u pëlqejë ky artikull.

“Hapësira krejt e veçantë e prestigjiozes Financial Times dhe pena e një gazetari ndër më të shquarit të faqeve të kulturës e artit në botë, janë një arsye për t’u ndjerë mirë që bejme të flitet kaq mirë për Shqipërine. Kjo jehonë e posaçme e operacionit tonë më të fundit për ta kthyer katin e parë të kryeministrisë në një hapësirë publike të dialogut e komunikimit përmes artit, kulturës, librit, muzikës, filmit e debatit, si dhe vlerësimi i lartë që i bëhet veprave artistike që tanimë janë pjesë e jetës së godinës së kryeministrisë, me siguri do t’i pëlqejë edhe kujt s’i kurseu të sharat sapo u çelën dyert e COD-it (Center for Openess and Dialogue). Lexim të këndshëm’, përfundon rama duke bashkangjitur edhe link-un e artikullit.

LEXO EDHE: Finacial Times i bën jehonë ndryshimeve të Kryeministrisë dhe Rama i tregon historinë e gjyshes

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img