Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta këngëtari i njohur

spot_img

Lajme të ngjashëm

07fab8ee49cee68d265730fa2c1a3508

Është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 72 vjeçare këngëtari i njohur shqiptar Nijazi Bytyqi.

Bytyqi u shqua si një ndër këngëtarët më të mirë të kohës së tij dhe është dalluar për interpretimin e shkëlqyer të këngëve qytetare.

Lajmin e vdekjes e dha i biri i tij, Elvis Bytyqi nëpërmjet një postimi në Facebook.

“Me pikëllim lajmërojmë të afërmit dhe shokët tanë, se sot me datë 03.03.2018. ndërroi jetë babi ynë 
NIJAZI BYTYQI!
Varrimi do të bëhet nesër (04.03.2018)në ora 12:00, me Drekë.”- shkroi i biri i këngëtarit.

‘Flutura’, ‘Venera’, ‘Lojë e dashuri’ ishin disa nga krijimet më të suksesshme të Nijazi Bytyqit.

28616497_2532325250325118_4007329871214512655_o.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img