Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Arti korçar në zi, koronavirusi i merr jetën kompozitorit të serenatave Naum Tërova

spot_img

Lajme të ngjashëm

19aaae25fac51cef555c54eeae3aa1b3

Një lajm i trishtë vjen mbrëmjen e sotme, pasi mësohet se është ndarë nga jeta për shkak të COVID-19 kompozitori korçar Naum Tërova.

Terova ishte prej ditësh i shtruar në pavionin e pneumologjisë të Spitalit Rajonal, Korcë, aty ku edhe  ndërroi jetë, pasi nuk mundi ta mposhte virusin.

Qyteti i Korçës ka humbur një figurë të madhe, pasi ishte një nga personalitetet e shquara dhe të njohura në qytet e më gjerë.

Terova është babai i nënkryetares së Bashkisë Korcë, Benila Terova.

Më shumë

spot_img