Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Artan Koni njofton publikisht: U tërhoqa nga Nisma Thurje! Kur u kthye në parti politike ndryshuan shumë gjëra

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjeku i njohur Artan Koni njofton publikisht se është tërhequr nga kandidimi si deputet, nën siglën e Nismës Thurje, për zgjedhjet e 25 prillit.

“Mendoja të kandidoja me Nismën Thurje. Mendoja para shumë muajsh. Kur ishte shoqëri civile. Kur u kthye në parti, pash që shumë gjëra ndryshuan dhe u tërhoqa. Mendoj se nuk është e përshtatshme për njerëz si unë”, tha Koni pak më parë në Neës 24.

Si mjek, ai foli për orën policore dhe tha se ajo nuk ka snjë kuptim dhe Komiteti duhet ta heqë.

“Unë mendoj se Komiteti po sillet sikur jeton në hënë, jo në Shqipëri. Me këto mitingje, nga PS, PD, LSI, etj, unë mendoj se nuk ka asnjë vlerë ora policore. Për mua ora policore duhet hequr. Për çfarë shërben ora policore, për të dëmtuar biznesin, për të dëmtuar priokologjinë e përgjithshme qytetare…?”, u shpreh ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img