Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Artan Hoxha zbulon sa kushton 1 kg kokainë në Ekuador dhe sa e shesin shqiptarët në Europë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e24074368d8b94805afef0dda87ae581

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar sot në mbrëmje çmimin e 1 kilogrami lënde narkotike kokainë në Ekuador, dhe sa shkon ky çmim nëse droga vjen në Europë.

Gjatë një interviste për gazetarin Blendi Fevziu, Hoxha tha se 1 kg kokainë në Ekuador kushton vetëm 1000 dollarë, ndërsa kur vjen në Europë shkon deri në 25 mijë euro.

Blerjen atje sipas Hoxhës mund ta bëjnë vetëm Shqiptarët që jetojnë në Ekuador, dhe se ka shumë luftë mes bandave shqiptare.

“Në Ekuador blihet me 1,000 dollarë, dhe vjen në Europë me 25 mijë 26 mijë euro, por e blen vetëm ai që është atje. Mes grupeve shqiptare në Ekuador ka luftë”.

Nga ana tjetër gazetarja Fatjona Mejdini tha se vetë Ekuadori nuk prodhon kokainë, por është treg i madh shpërndarje.

Ekuadori nuk është vend i madh, por është i lidhur me Kolumbinë dhe Perunë, Ekuadori nuk prodhon kokainë, por është një treg i madh i shpërndarjes përmes porteve dhe aeroporteve“, ka thënë Fatjona Mejdini.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img