Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Artan Hoxha zbulon parcelat gjigante me kanabis: Është hibridi “Gorrilla” i modifikuar në Spanjë, piqet për 60 ditë (FOTO-VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Një lloj i ri kanabisi i modifikuar në laborator dhe që arrin të japë prodhim vetëm brenda dy muajve, ka hyrë në vendin tonë.

Është gazetari Artan Hoxha ai që ka zbuluar një parcelë gjigante të mbjellë me këtë lloj fare. Hoxha thotë se fara e hibridit që njihet si “Gorrilla” është modifikuar në laboratorë në Spanjë.

Ja çfarë shkruan gazetari Hoxha:

Ne XHUNGËL,

Sigurisht nuk jemi në Afrikë.

As në xhunglën e Amerikës Latine.

Por jemi në xhunglen shqiptare, me hibridin më të ri të kanabisit Made in Albania, “Gorrilla”.

Një e farë e modifikuar në kushte laboratorike në Spanjë dhe e kultivuar për herë të parë në Shqipëri, që piqet brenda 60 ditësh…

Per me teper nga ora 12:00 ne ABC NEËS, me Juli Xhokaxhi….


Më shumë