Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Artan Hoxha rrëfen 21 janarin e 2011-ës: Nuk kisha as xhaketë për të dalë në transmetim, jam përballur me ekzekutuesit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9f4257252f88b74ad00adf5a1d9d9c4a

Gazetari Artan Hoxha ka rrëfyer në emisionin “Kjo Javë” në News 24, ngjarjet e ndodhura gjashtë vite më parë, më 21 janar.

Hoxha ka thënë se kur ka vërtetuar se vrasjet ishin kryer nga Garda e Republikës dhe ishte urdhëruar të dilte në transmetim direkt me kolegen Ola Bruko, në mbrëmje vonë, atij i janë dashur disa minuta deri sa gjente një xhaketë, pasi nuk e kishin parashikuar se kjo do të ndodhte.

I pyetur nëse ishte përballur ndonjëherë me drejtuesit e gardës, Ndrea Prendi dhe Agim Llupo, të cilët vet i kishte denoncuar për ekzekutimet në bulevard, Hoxha ka treguar se kjo ka ndodhur një herë në një lokal në Tiranë, por miqtë e tij i kishin kërkuar të largoheshin për të shmangur çfarëdo incidenti.

Lexo edhe: Flet djali i viktimës së 21 janarit: Jam i kënaqur me Ramën, po i ngushton rrethin Berishës

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img