Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Artan Hoxha publikon për herë të parë pamjet makabre të makinës ku u ekzekutua Brilant Martinaj me dy shokët e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Artan Hoxha publikon për herë të parë pamjet nga afër të makinës tip “Volkswagen Passat” me të cilën udhëtonin Brilant Martinaj, Besmir Hoxha dhe Dikler Vata mesditën e 17 korrikut. Ata u qëlluan me breshëri plumbash dhe më pas mjeti shpërtheu në flakë.

Siç shihet dhe në video, mjeti është përfshirë i gjithi nga flakët dhe në pjesën e brendshme ku ndodheshin tre shokët. Këto pamje përforcojnë dhe më shumë dyshimet e hetuesve se pas vrasjes së tre djemve nga Fushë-Kuqa, makina është spërkatur me lëndë djegëse nga autorët.


Paraprakisht, grupi hetimit dyshon se autorët kanë qenë katër persona të përgatitur për ngjarje të tilla dhe që e njihnin mirë zonën. Tre prej tyre kanë hapur zjarr me breshëri sapo mjeti “Passat” me të cilin udhëtonin viktimat u fut në mbikalim. Vendi ishte zgjedhur me kujdes, që Martinaj, Hoxha dhe Vata të mos kishin asnjë mundësi shpëtimi.

Shoferi Besmir Hoxha dhe pasagjeri i parë, Brilant Martinaj ndërruan jetë në vend. I treti, Diklen Vata që qëndronte në sediljen e pasme u plagos por mundi të dilte nga “Volkswagen Passati” dhe të bënte disa metra. Autorët e kanë parë dhe i kanë shkuar pas, duke e qëlluar përsëri derisa e lanë të vdekur krah karrexhatës.

Më shumë


spot_img

spot_img