Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Artan Hoxha nxjerr foton: Me ketë hekur saldatorët e Berishës shpartalluan dyert e selisë së PD-së, kjo “armë” u mbajt nga 8 njerëz

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar një foto me një hekur që sipas tij u përdor në protesëtn e 8 janarit nga mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha për të hapur derën e selisë së PD-së.

Ai thotë se kjo “armë” u mbajt nga 8 persona njëherësh dhe shpartalluan derën nga krahu i xhamisë pak para se të ndërhynte policia.

Postimi i plotë i Artan Hoxhës:

Ky eshte nje mjet i improvizuar, i perdorur per here te pare, gjate nje proteste “paqesore” ne Shqiperi.Saldatoret hekurpunues te Berishes, e kane ndertuar per te thyer dyert e blinduara te selise se PD-se, nga kovaçet saldatore te Bashes.Ne lashtesi quhej “dash”, nisur nga fakti se imitonte sulmin me brire te dashit.Ushtrite sulmuese e perdornin “dashin” per te thyer me force dyertë e perforcuara te keshtjellave…Ne fakt vetem kjo “arme”, e mbajtur nga tete persona njeheresh, e shpartalloi rezistencen e deres se blinduar te PD-se nga krahu i xhamise. Menjehere pas shperthimit te deres, nderhyri policia me gaz lotsjelles dhe ua hoqi fitoren nga dora, “permbaruesve” te Berishes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img