Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Artan Hoxha: Ndrangheta ka ardhur shumë herët në Shqipëri, ka qenë një lidhje e deputetit të Berlusconit për projekte të HEC-it të Gomsiqes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3284f8471a27c451fb2d941f3f2f269a

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se mafia e Ndrangheta ka kohë që ka ardhur në Shqipëri, duke iu referuar përgjimeve të fundit të antimafias italiane.

Ndrangheta” në Shqipëri ka ardhur shumë herët nuk është e parë. Nëse e kujton mbaj mend që ka qenë një lidhje e deputetit të Silvio Berslusconit, që i kanë gjetur projekte të hidrocentralit të Gomsiqes”, tha Hoxha.

Hoxha u shpreh se Ndrangheta i ka shtrirë “tentakulat” e saj në biznesin e çimentos dhe në spitale, ashtu siç edhe dëgjohet në [ërgjime.

“Saviano tha që Ndrangheta i ka shtrirë tentakulat e saj në industrinë e çimentos dhe këta e kanë përmendur dhe tjetra është futja e tyre në spitale, sepse spitalet kanë shumë nevoja për furnizimi. Këtë gjë e kanë bërë edhe në Itali. Madje në Itali ata vendosin edhe për punonjësit”, tha Hoxha në Opinion.

Më shumë

spot_img
spot_img