Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Artan Hoxha: Kultivuesit e kanabisit më pyesin mua, “di gjë do na lënë të mbjellim sivjet?”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari investigativ Artan Hoxha thotë se është herët për të vlerësuar nëse këtë vit është mbjellë më tepër apo më pak kanabis se një vit më parë.

Hoxha tha se kultivuesit në jug të vendit janë ende të paqartë, madje e kanë pyetur atë nëse shteti do t’i lejojë sivjet të kultivojnë apo jo.

“Më pyesin: Ore di gjë do na lënë sivjet? Kjo ishte pyetja kryesore që më bënin këta në jug të vendit. Pra që të mbjellësh sasi të mëdha duhet të kesh garanci. Ka pozicione në territor që mund të tregohet një lloj tolerance, ka individë, por ka dhe zona ku s’ka punë dhe të ardhura. Kjo lejohet deri sa nuk bën zhurmë”, u shpreh gazetari Hoxha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img